980x100

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ

ДОРТМУНД РУТИНИРАНО ПРОТИВ ДРЕЗДЕН, ЛЕВЕРКУЗЕН СЕ ПОМАЧИ ЗА ПОБЕДА

ДОРТМУНД РУТИНИРАНО ПРОТИВ ДРЕЗДЕН, ЛЕВЕРКУЗЕН СЕ ПОМАЧИ ЗА ПОБЕДА

Фудбалерите на Дортмунд го совладаа третолигашот Динамо Дрезден рутинирано со 0:2 и се пласираа во четвртфиналто на Купот на Германија.

gorska

НАЈНОВО ОД КОШАРКА

ТЕОДОСИЌ РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО СУДИЈАТА, ЕВРОЛИГА РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО НЕГОВИОТ ЏЕБ (ВИДЕО)

ТЕОДОСИЌ РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО СУДИЈАТА, ЕВРОЛИГА РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО НЕГОВИОТ ЏЕБ…

Мар 03, 2015 / УЛЕБ ЛИГА

Кошаркарот на ЦСКА, Милош Теодосиќ, ќе мора да плати 2000 евра, поради неспортското однесување на натпреварот против Фенербахче.

sotir-tipuvanje

НАЈНОВО ОД РАКОМЕТ

ПОМЛАДИОТ ОД БРАЌАТА КАРАБАТИЌ СЕ СЕЛИ ВО СКОПЈЕ!?

ПОМЛАДИОТ ОД БРАЌАТА КАРАБАТИЌ СЕ СЕЛИ ВО СКОПЈЕ!?

Мар 03, 2015 / МАКЕДОНИЈА

Престижниот француски весник „Ле Паризиен“ на својот официјален веб-сајт пренесе информација според која францускиот репрезентативец Лука Карабатиќ, помладиот брат на најдобриот светски ракометар Никола Карабатиќ, е можно својата професионална ракометна кариера да ја продолжи во главниот град на Македонија, Скопје.

banner

НАЈНОВО ОД ТЕНИС

АТП ДЕМАНТИРА: НАДАЛ НЕ ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЗЕМЈА

АТП ДЕМАНТИРА: НАДАЛ НЕ ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЗЕМЈА

Мар 02, 2015 / ATP

Синоќа Рафаел Надал го освои АТП турнирот во Буено Аирес, откако во финалето беше подобар од Хуан Монако во два сета со 6:4, 6:1.

banner

НАЈНОВО ОД АВТО-МОТО

ПРОБЛЕМИ ЗА МЕКЛАРЕН УШТЕ НА СТАРТОТ ОД НОВАТА СЕЗОНА

ПРОБЛЕМИ ЗА МЕКЛАРЕН УШТЕ НА СТАРТОТ ОД НОВАТА СЕЗОНА

Мар 03, 2015 / Ф1

Уште на стартот од новата Формула 1 сезона, екипата на Мекларен се соочува со кадровски проблеми. Тие денеска потврдија дека Фернандо Алонсо...

banner

ОСТАНАТО

Prev Next
banner
totaltv
 1. НАЈНОВИ
 2. НАЈЧИТАНИ
ДОРТМУНД РУТИНИРАНО ПРОТИВ ДРЕЗДЕН, ЛЕВЕРКУЗЕН СЕ ПОМАЧИ ЗА ПОБЕДА

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ДОРТМУНД РУТИНИРАНО ПРОТИВ ДРЕЗДЕН, ЛЕВЕРКУЗЕН СЕ ПОМАЧИ ЗА ПОБЕДА

Повеќе
ТЕОДОСИЌ РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО СУДИЈАТА, ЕВРОЛИГА РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО НЕГОВИОТ ЏЕБ (ВИДЕО)

УЛЕБ ЛИГА

ТЕОДОСИЌ РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО СУДИЈАТА, ЕВРОЛИГА РЕШИ ДА СИ ПОИГРА СО НЕГОВИОТ ЏЕБ (ВИДЕО)

Повеќе
ПОМЛАДИОТ ОД БРАЌАТА КАРАБАТИЌ СЕ СЕЛИ ВО СКОПЈЕ!?

МАКЕДОНИЈА

ПОМЛАДИОТ ОД БРАЌАТА КАРАБАТИЌ СЕ СЕЛИ ВО СКОПЈЕ!?

Повеќе
“ГРМУШКАТА“ И МАЈСТОРОТ ЗА “СЕЛФИ“ СЕ НАЈЛОШИТЕ ЗАСИЛУВАЊА ВО СЕРИА А ОВАА ГОДИНА

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

“ГРМУШКАТА“ И МАЈСТОРОТ ЗА “СЕЛФИ“ СЕ НАЈЛОШИТЕ ЗАСИЛУВАЊА ВО СЕРИА А ОВАА ГОДИНА

Повеќе
ВАН ГАЛ Е ПРИЈАТЕЛ СО ВРЕМЕТО: ЗНАЕ ДЕКА АНГЕЛОТ ЌЕ СЕ ЗБЛИЖИ СО ЃАВОЛОТ

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ВАН ГАЛ Е ПРИЈАТЕЛ СО ВРЕМЕТО: ЗНАЕ ДЕКА АНГЕЛОТ ЌЕ СЕ ЗБЛИЖИ СО ЃАВОЛОТ

Повеќе
ВЛАДЕ ДИВАЦ ПОВТОРНО СЕ ВРАТИ ВО САКРАМЕНТО КИНГС

НБА

ВЛАДЕ ДИВАЦ ПОВТОРНО СЕ ВРАТИ ВО САКРАМЕНТО КИНГС

Повеќе
МАЛЕРИТЕ ЗА ЅВЕЗДАТА НА ДОРМУНД ПРОДЛЖУВААТ: РОЈС ЗАРАБОТИ НОВА ПОВРЕДА

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

МАЛЕРИТЕ ЗА ЅВЕЗДАТА НА ДОРМУНД ПРОДЛЖУВААТ: РОЈС ЗАРАБОТИ НОВА ПОВРЕДА

Повеќе
(ВИДЕО) ПАНДЕВ НА НАЈДОБАР МОЖЕН НАЧИН ЈА ИСКОРИСТИ ШАНСАТА - МАКЕДОНЕЦОТ СО ДВА ГОЛА ЈА ПОТОПИ МАНИСАСПОР

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) ПАНДЕВ НА НАЈДОБАР МОЖЕН НАЧИН ЈА ИСКОРИСТИ ШАНСАТА - МАКЕДОНЕЦОТ СО ДВА ГОЛА ЈА ПОТОПИ МАНИСАСПОР

Повеќе
БЕНИТЕЗ ОДБИ ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО НАПОЛИ, ПОСАКУВА ДА СЕ ВРАТИ ВО АНГЛИЈА

ТРАНСФЕРИ

БЕНИТЕЗ ОДБИ ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО НАПОЛИ, ПОСАКУВА ДА СЕ ВРАТИ ВО АНГЛИЈА

Повеќе
ФЕНОМЕНАЛНИОТ ЛИЛАРД СОБОРИ НОВ РЕКОРД ВО НБА ЛИГАТА

НБА

ФЕНОМЕНАЛНИОТ ЛИЛАРД СОБОРИ НОВ РЕКОРД ВО НБА ЛИГАТА

Повеќе
КЛОП ВО ЕЛЕМЕНТ: НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА ЛШ, САКАМЕ ДА СЕ ИЗБОРИМЕ ЗА ОПСТАНОК ВО БУНДЕСЛИГАТА

СВЕТ

КЛОП ВО ЕЛЕМЕНТ: НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА ЛШ, САКАМЕ ДА СЕ ИЗБОРИМЕ ЗА ОПСТАНОК ВО БУНДЕСЛИГАТА

Повеќе
ФФМ ОДЛУЧИ: НА МАКЕДОНИЈА-АВСТРАЛИЈА ОД 50 ДО 250 ДЕНАРИ

МАКЕДОНИЈА

ФФМ ОДЛУЧИ: НА МАКЕДОНИЈА-АВСТРАЛИЈА ОД 50 ДО 250 ДЕНАРИ

Повеќе
ВЕНГЕР ГИ РАЗОЧАРА ФАНОВИТЕ НА АРСЕНАЛ

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ВЕНГЕР ГИ РАЗОЧАРА ФАНОВИТЕ НА АРСЕНАЛ

Повеќе
КОЖУВ ПОРАЗЕН НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ СУТЈЕСКА

БАЛКАН

КОЖУВ ПОРАЗЕН НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ СУТЈЕСКА

Повеќе
ЛЕГЕНДАТА МУ ПЛЕСНА ВО ФАЦА ДЕКА Е НИЗОК, ТОЈ МУ СЕ ИСМЕА НА БРОЈОТ НА ТИТУЛИ

НБА

ЛЕГЕНДАТА МУ ПЛЕСНА ВО ФАЦА ДЕКА Е НИЗОК, ТОЈ МУ СЕ ИСМЕА НА БРОЈОТ НА ТИТУЛИ

Повеќе
ВОЈВОДИЌ Е ЧЕТВРТОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА „РАНЕТИОТ“ МЕТАЛУРГ

МАКЕДОНИЈА

ВОЈВОДИЌ Е ЧЕТВРТОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА „РАНЕТИОТ“ МЕТАЛУРГ

Повеќе
ЈАНМАТ: ВАН ГАЛ ЌЕ ИМ ДОНЕСЕ ТИТУЛИ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ЈАНМАТ: ВАН ГАЛ ЌЕ ИМ ДОНЕСЕ ТИТУЛИ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Повеќе
ДИБАЛА ЌЕ ПЛИВА, САМО ДА ПОТПИШЕ СО БАРСЕЛОНА

ТРАНСФЕРИ

ДИБАЛА ЌЕ ПЛИВА, САМО ДА ПОТПИШЕ СО БАРСЕЛОНА

Повеќе
ПАНДЕВ ДОБИВА ШАНСА ВО ГАЛАТАСАРАЈ (ФОТО)

БАЛКАН

ПАНДЕВ ДОБИВА ШАНСА ВО ГАЛАТАСАРАЈ (ФОТО)

Повеќе
СЕПАК, ОВОЈ МЕТАЛУРГ ГО ПРЕМИСЛИ ЧЕРВАР: ДО КРАЈ НА СЕЗОНАТА ОВДЕ, ПОТОА НЕЗНАМ

МАКЕДОНИЈА

СЕПАК, ОВОЈ МЕТАЛУРГ ГО ПРЕМИСЛИ ЧЕРВАР: ДО КРАЈ НА СЕЗОНАТА ОВДЕ, ПОТОА НЕЗНАМ

Повеќе
ВЕЈН РУНИ „ЈА ОДБРАНИ“ ЧЕСТА НА МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ГРЦИЈА

СВЕТ

ВЕЈН РУНИ „ЈА ОДБРАНИ“ ЧЕСТА НА МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ГРЦИЈА

Повеќе
ЃОКОВИЌ ПРЕДИЗВИКА ХАОС НА БЕЛГРАДСКИОТ ПАЗАР

ATP

ЃОКОВИЌ ПРЕДИЗВИКА ХАОС НА БЕЛГРАДСКИОТ ПАЗАР

Повеќе
Kielbasa venison shankle brisket pork turkey doner

ИНТЕРВЈУ

Kielbasa venison shankle brisket pork turkey doner

Повеќе
ТОЛКУ ОД ЉУБОВТА: ПАНДЕВ И ГАЛАТАСАРАЈ РАСКИНУВААТ

ТРАНСФЕРИ

ТОЛКУ ОД ЉУБОВТА: ПАНДЕВ И ГАЛАТАСАРАЈ РАСКИНУВААТ

Повеќе
ВАВРИНКА ЗБЕСНАЛ НА МИРКА ФЕДЕРЕР

ATP

ВАВРИНКА ЗБЕСНАЛ НА МИРКА ФЕДЕРЕР

Повеќе
ДОКТОР РОСИ КОНЕЧНО НА ПОЛ-ПОЗИЦИЈА ПО ЦЕЛИ ЧЕТИРИ ГОДИНИ

МОТО ГП

ДОКТОР РОСИ КОНЕЧНО НА ПОЛ-ПОЗИЦИЈА ПО ЦЕЛИ ЧЕТИРИ ГОДИНИ

Повеќе
ПРЕКИН ВО ТУРЦИЈА - НЕВЕРОЈАТЕН ПОТЕГ НА ФАНОВИТЕ НА БЕШИКТАШ (ВИДЕО)

ЛИГА НА ЕВРОПА

ПРЕКИН ВО ТУРЦИЈА - НЕВЕРОЈАТЕН ПОТЕГ НА ФАНОВИТЕ НА БЕШИКТАШ (ВИДЕО)

Повеќе
ВАРДАР Е СРЕЌНА ФАМИЛИЈА, КАРАЧИЌ ЈА ОДБРА РАДИЧЕВИЌ (ВИДЕО)

МАКЕДОНИЈА

ВАРДАР Е СРЕЌНА ФАМИЛИЈА, КАРАЧИЌ ЈА ОДБРА РАДИЧЕВИЌ (ВИДЕО)

Повеќе
НИКО РОЗБЕРГ ПОВТОРНО ПРЕД ЛУИС ХАМИЛТОН НА ПОЛ-ПОЗИЦИЈА

Ф1

НИКО РОЗБЕРГ ПОВТОРНО ПРЕД ЛУИС ХАМИЛТОН НА ПОЛ-ПОЗИЦИЈА

Повеќе
МОЈСОВСКИ ВЕЌЕ ИМА АЛТЕРНАТИВА?

МАКЕДОНИЈА

МОЈСОВСКИ ВЕЌЕ ИМА АЛТЕРНАТИВА?

Повеќе
ОТКРИЕНО ШТО МУ РЕКЛА МИРКА ФЕДЕРЕР НА ВАВРИНКА

ATP

ОТКРИЕНО ШТО МУ РЕКЛА МИРКА ФЕДЕРЕР НА ВАВРИНКА

Повеќе
НЕКОГАШ ЗАЕДНО, А СЕГА СЕ ИКОНА НА АТЛЕТИКО, МОТОР НА АРСЕНАЛ И ПРОМАШУВАЊЕ НА ЈУНАЈТЕД

СВЕТ

НЕКОГАШ ЗАЕДНО, А СЕГА СЕ ИКОНА НА АТЛЕТИКО, МОТОР НА АРСЕНАЛ И ПРОМАШУВАЊЕ НА ЈУНАЈТЕД

Повеќе
ВЧЕРА ГО ПОКОРИ РЕАЛ МАДРИД, А ДЕНЕСКА ПРЕД ТРАНСФЕР НА ОЛД ТРАФОРД?

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ВЧЕРА ГО ПОКОРИ РЕАЛ МАДРИД, А ДЕНЕСКА ПРЕД ТРАНСФЕР НА ОЛД ТРАФОРД?

Повеќе
Федерер: Сакам уште еднаш на првата позиција

ATP

Федерер: Сакам уште еднаш на првата позиција

Повеќе
МЗТ НЕ УСПЕА ДА ИЗНЕНАДИ, ПОРАЗЕН СЕ ВРАЌА ОД ЗАГРЕБ

АБА ЛИГА

МЗТ НЕ УСПЕА ДА ИЗНЕНАДИ, ПОРАЗЕН СЕ ВРАЌА ОД ЗАГРЕБ

Повеќе
СРАМЕН ПОТЕГ НА ПОРТУГАЛЕЦОТ: РОНАЛДО ЗАСРАМИ СЕ! (ВИДЕО)

ЕВРОПСКИ ЛИГИ

СРАМЕН ПОТЕГ НА ПОРТУГАЛЕЦОТ: РОНАЛДО ЗАСРАМИ СЕ! (ВИДЕО)

Повеќе
КОМПРОМИС ВО МЕТАЛУРГ: ЧЕРВАР СИ ОДИ ВО ДЕКЕМВРИ

МАКЕДОНИЈА

КОМПРОМИС ВО МЕТАЛУРГ: ЧЕРВАР СИ ОДИ ВО ДЕКЕМВРИ

Повеќе
ПОГБА ПОТПИША СО „ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ“ ОД АНГЛИЈА (ФОТО)

ТРАНСФЕРИ

ПОГБА ПОТПИША СО „ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ“ ОД АНГЛИЈА (ФОТО)

Повеќе
Борис Бекер потпиша договор со Новак Ѓоковиќ

ATP

Борис Бекер потпиша договор со Новак Ѓоковиќ

Повеќе
ВО СОБАТА ИМА ПОСТЕРИ ОД АРСЕНАЛ, А ОВАА НЕДЕЛА МОЖЕ ДА СТАНЕ НОВ ИГРАЧ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД (ФОТО)

СВЕТ

ВО СОБАТА ИМА ПОСТЕРИ ОД АРСЕНАЛ, А ОВАА НЕДЕЛА МОЖЕ ДА СТАНЕ НОВ ИГРАЧ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД (ФОТО)

Повеќе

СПОРТ КЛУБ ТВ

НАЈНОВИ ВИДЕО ВЕСТИ

«
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
»
980x100