Category: ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) Најсекси кошаркарката пак издоминира: Позираше потполно гола

Името на Валентина Вињали на многумина веќе и е познато, а за оние кои не знаат да кажеме дека станува збор за кошаркарка од Италија. Вињали важи за „најсекси кошаркарка на денешницата“, а на својот профил на Инстаграм сподели фотографија на која позира гола. На себе само имаше чизми, а интимните делови ги прекри со […]

Избегната трагедија: Играчот на Јунајтед можел да убие мајка со две деца!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Серхио Ромеро вчера доживеа сообраќајна несреќа додека возел кон тренинг базата на својот клуб. За среќа помина без повреди иако неговото Ламборџини од 170 илјади фунти беше смачкано. Аргентинецот загубил контрола поради лизгавиот пат и завршил во банкината, на спротивната лента. Ден по несреќата англиските медиуми објавија дека малку недостасувало Ромеро […]

(ФОТО) Нејмар знае што одбира – сексапилната Катерина плени

Еден од најдобрите и најскапите фудбалери на денешницата, Бразилецот Нејмар често се доведува во врска со бројни атрактивни девојки, а последна во низа е Русинката Катерина Сафаров. View this post on Instagram A post shared by Katerina Safarova (@kat_safarova) on Dec 25, 2019 at 10:59am PST Атрактивниот 21-годишен модел воедно е и руска реалите ѕвезда, […]

(ФОТО) Секси Сузи откри зошто го истетовирала ликот на Меси над интимниот дел

Атрактивната Сузи Кортез која се прослави во пошироката јавност како голем навивач на Лионел Меси и Барселона пред неколку дена се пофали дека добила нова тетоважа. Таа го истетовира ликот на Аргентинецот веднаш над интимниот дел од нејзиното тело, а сега сподели со јавноста поради што се решила на ваков потег. View this post on […]

(ВИДЕО) Каков цреп: Ја однел љубовницата на меч на Барселона, камери ги фатија како се бакнуваат

Еден навивач на еквадорскиот тим Барселона одеднаш стана светски популарен откако се најде во ситуација во која не би сакал да биде ниеден маж. Прво се одлучил на еден необјаснив потег – да ја однесе својата љубовница на стадион, пред 30 илјади навивачи и тоа на дуел на Барселона Гвајакил и Делфина. Пред почетокот на […]

Фудбалер на Манчестер Јунајтед доживеа тешка сообраќајка, но имаше среќа

Рано утринава, додека возел кон тренинг базата на Манчестер Јунајтед, голманот Серхио Ромеро имал тешка сообраќајна несреќа со своето Ламборџини, вредно 170 илјади фунти. Поради смрзнатиот и лизгав асфалт и веројатно затоа што не ја приспособил брзината на условите, Аргентинецот излетал од патот и завршил во банкината. Ламборџинито е џелосно уништено, но Ромеро поминал без […]

(ФОТО) Мекгрегор имаше мотив повеќе: Со провокативна и секси фотка ја најави борбата

Конор Мекгрегор синоќа по само 40 секунди борба со нокаут го совлада Доналд Сероне. За Мекгрегор ова беше прва борба по 15 месеци, но побрзо од сите очекување го реши дуелот кој толку многу се најавуваше и воедно очекуваше. Со големо нетрпение борбата ја очекуваше и Мексиканката Мермаид Лула, инаку голема навивачка и фан на […]

ФОТО: Романтика или евтина перверзија – Ванда Нара се „раскомоти“ под ајфеловата кула

Несомнено дека Ванда Нара е една од најпосакуваните жени во фудбалскиот свет. Таа не пропушта ниту една прилика да покаже со што располага, а сега тоа го направи во градот на светлината, Париз, каде игра нејзиниот сопруг Мауро Икарди. Нема информации дали Икарди ќе остане и следната сезона во Париз, бидејки во тек се преговори […]

(ФОТО) Секс бомбата го остави членот на Барса: Го сакаат Интер и Јунајтед, но не и фитнес инструкторката

Чилеанскиот фудбалер Артуро Видал не издржа ни една година со својата нова девојка – атрактивната фитнес инструкторка, Сониа Исаза. View this post on Instagram VIVE!!!❤️… y deja vivir!💋 A post shared by Sonia Isaza (@niaisazaoficial) on Jul 22, 2019 at 12:50pm PDT Тие двајцата во пролета 2019 година ја започнаа романсата, но шпанските медиуми во […]

(ФОТО) Од „грдото пајче“ до секс бомба: Неверојатна трансформација на најубавата водителкa во Серија А

Долг пат поминала Дилета од денешната слава и милиони следачи на социјалните мрежи. Сексапилната водителка Дилета Леота во последните години е често во центарот на вниманието кај јавноста во Италија, но и пошироко. Ова е така бидејќи со својот шарм и убавина освојува кај фудбалерите, но и кај навивачите кои тотално полудеа по нејзе. Но […]