МотоГП: Сите го чекаат новиот мотор на Јамаха

Фабио Квартараро и Алекс Ринс ќе тестираат целосно нова верзија на мотоциклот на Јамаха за време на официјалниот тест на патеката Херез во Шпанија закажан за понеделник.

Јамаха со новиот мотор ќе се обиде да се вмеша во трката за победничкиот пехар во „кралската“ класа. Ќе потсетиме дека Квартараро потпиша нов двегодишен договор и ќе вози за тимот најмалку до крајот на 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО