Обрадовиќ потпиша нов договор со Партизан

Жељко Обрадовиќ ќе остане на клупата на кошаркарскиот клуб Партизан.

Српските медиуми објавија дека трофејниот тренер потпипал нов двегодишен договор. Клубот не ги објави финансиските детали.

Обрадовиќ, во Паризан се врати пред три години. Минатата сезона го освои првиот трофеј по враќањето, Партизан ја освои АБА лигата. Во Евролигата, во пет натпревари бее елиминиран во четвртфиналето од Реал Мадрид.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО