ЗАНИМЛИВОСТИ

Фудбалот не е се во животот: Постигна гол, па во дрес и копачки отиде...

Исклучително интересна ситуација се случила синоќа на натпреварот меѓу Виган и Донкастер во третата по ранг англиска лига. Крилниот напаѓач на Виган, Рајан Колклаф постигна гол во судиското продолжение од првото полувреме за водство од 2-0 на неговиот тим и...

Како изгледа кога мора да ја демантираш сопствената смрт?

Не се ретки случаите кога светските медиуми објавуваат лажни информации базирани на она што го виделе или слушнале на социјалните мрежи. Тоа најдобро на своја кожа го почувствува поранешниот фудбалер на Лидс и репрезентацијата на Гана, Ентони Јебоа. За него...

ФОТО: Премиерот Заев му подари 9-ка од Вардар на Вучиќ

Македонскиот премиер Зоран Заев кој деновиве е во официјална посета на соседна Србија, денеска на агендата имаше средба со нивниот претседателот Александар Вучиќ. Средбата започна со примопредавање на мал поклон од страна на нашиот премиер за Вучиќ. Станува збор за дрес...

(ВИДЕО) Се појави снимка од пред 11 години: Младиот Меси понижен и „сексуално злоупотребен“...

Лионел Меси денеска важи за еден од најдобрите фудбалери во историјата, а многумина сметаат дека му недостасува единствено титулата светски шампион со Аргентина, за официјално да го понесе епитетот најдобар. Но, пред 11 години, тешко кој можел да претпостави дека...

Крај на фудбалската кариера: Гвардиола сака да стане претседател, но не на Барса, туку...

Еден од најуспешните фудбалски тренери во историјата Пеп Гвардиола е на пат да ја прекине кариерата во спортот за да почне политичка. Шпанските медиуми денеска објавија дека тој се наоѓа на листата на кандидати за влез во каталонскиот парламент на...

Жесток одговор на фудбалерот на Челси: И мајка ти знае дека не сум геј...

Белгискиот репрезентативец Мичи Батшуаји ја насмеа јавноста откако жестоко одговори на еден твит. Непознат корисник напиша дека фудбалерот на Челси наскоро ќе стане првиот геј во Премиер лигата кој ја признал својата сексуална определба. Батшуаји добро се насмеа и одговори. "Брат,...

Фудбалерите на Коринтијанс претераа: Секс, транвестити и оргии на прославата на титулата (ФОТО)

Фудбалерите на Коринтијанс го совладаа Флуминенсе со 3-1 и на три кола пред крајот на првенството ја освоија титулата во бразилското првенств. Коринтијанс сега имаат десет бода повеќе од второпласираниот Гремио, а освоената титула ја прославија на несекојдневен начин. На...

Чудо на природата: Запознајте го бразилскиот голман со 11 прсти

Голманот на бразилскиот тим АБЦ, Едсон Лисбоа е феномен во светскиот фудбал. Не поради некој извонреден квалитет, туку поради фактот што на своите две раце има 11 прсти. Тој самиот тврди дека тоа не му дава предност во однос на...

Инцидент во базата „Керингтон“: Двајца фудбалери на Јунајтед се судрија со автомобилите!

Лук Шо е во Манчестер Јунајтед само за да прави проблеми за себе и за соиграчите. Не само што не игра, туку се "погрижи" за судир откако со својот Рејнџ Ровер вреден 100 илјади фунти удри во Бентлито од 200...

Јунајтед во шок: Екс-играчот на „ѓаволите“ има рак на панкреасот!

Манчестер Јунајтед и Селтик излегоа со поддршка за својот поранешен фудбалер Лиам Милер откако денеска му беше дијагностициран рак на панкреасот. Милер беше ирски репрезентативец и за оваа селекција одигра 21 натпревар за оваа селекција, додека член на Јунајтед беше...

Suzuki Swift