Category: ЗАНИМЛИВОСТИ

Циркус во ФА Купот: Каква победа, жена ми се пораѓа!

Англискиот четвртолигаш Њупорт направи големо изненадување со елиминацијата на Мидлсброу и си закажа дуел со Манчестер Сити во следната фаза на домашен терен. Навивачите полудеа по победата и можноста на својот стадион да го пречекаат шампионот, но шоуто го украде голманот Џо Деј. Веднаш по натпреварот, тој панично го напушти теренот иако покрај аут-линијата го […]

Потресно сведоштво на другар на Сала: Принуден беше да се качи во авионот

Исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала и натаму е топ-тема во сите светски медиуми. Вчера беа најдени остатоците од авионот со кој патуваше, а заедно со нив и тело за кое уште не се знае чие е. Пријателот на Сала, Масимилијано Дуарте тврди дека фудбалерот не сакал да се качи во авионот, но бил принуден. […]

(ФОТО) Успешен во професијата, успешен и дома: Која е 55-годишната бомба, партнерка на Беличик?

Легендарниот тренер на Њу Ингланд Петриотс, Бил Беличик го освои шестиот трофеј во НФЛ, а покрај него постојано беше неговата 55-годишна убавица, партнерката Линда Холидеј. Родена е во јуни 1963 година, а денес има сопствена модна линија. Американците ја нарекуваат модна икона, во младите денови учествувала на бројни избори за убавина при што најголем успех […]

(ВИДЕО) Мурињо повторно се посрами – замина на хокеј па се искрши целиот

Веќе претходно информиравм дека Жозе Мурињо од утрово е во Русија каде што е гостин на најпознатата хокеј лига во Европа, Руската КХЛ. Jose Mourinho was a special guest at the SKA – Avangard game. Something went really wrong at the opening face-off. Pavel Datsyuk saved The Special One pic.twitter.com/I6SBRpobxi — Igor Eronko (@IgorEronko) February […]

Се јави таткото на Сала, скршен од болка

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала тешко дека ја преживеал авионската несреќа што се случи пред две недели во каналот Ла Манш. Вчера се пронајдени остатоците од авионот со кој се превезувал, но неговото, како и телото на пилотот Дејвид Иботсон уште ги нема. Сепак, поради условите во тој регион, речиси никој не верува дека Сала е […]

(ФОТО)Испливаа докази: Оваа португалска секс бомба е причината за кризата на Роналдо и Георгина

Медиумите ширум светот изминатиот период наголемо пишуваат дека врската помеѓу Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез која што пред извесен период ја запроси е во криза. Шпекулациите е подгреаа откако Георгина сама во Аргентина го прослави роденденот, а на сликите кои што ги објави не се гледа нејзиниот веренички прстен. Сега испливаа и конкретни […]

(ФОТО) Никогаш нема да ги стигнеме: Јапонците повторно го воодушевија светот со својата култура

Јапонската фудбалска репрезентација и нејзините навивачи летоска на Мундијалот во Русија го воодушевија светот со однесувањето на и надвор од терените и стадионите. Но, дека тие воведуваат нови норми во фудбалскиот свет потврдија и на Азиското првенство кое вчера заврши во Обединетите Арапски Емирати. Иако во финалето загубија од Катар, Јапонците ја оставија соблекувалната гланц […]

(ФОТО) И тоа се случи: Деколтето на Антонела го засени Меси

Дел од фудбалерите на Барселона вчера беа во циркус, меѓу нив и Лионел Меси со својата сопруга Антонела Рокусо. Неочекувано, покрај таква голема ѕвезда, шоуто го украде прекрасната Антонела која се одлучи за малку похрабра комбинација. Фустанот што го носеше го откри нејзиното длабоко деколте за кое се зборува цел ден на социјалните мрежи. View […]

(ФОТО) И таа е ѕвезда на трансфер периодот: Секси манекенката пристигна во Лондон

Доаѓањето на Дени Суарез од Барселона во Арсенал на позајмица дефинитивно е еден од најголемите трансфери на последниот ден од преодниот рок. View this post on Instagram 👼🏻 or 👿? FELIZ DOMINGO💋 A post shared by N A D I A A V I L É S (@nadiavilesgarcia) on Dec 9, 2018 at 6:06am PST […]

(ФОТО) Бугарите збудалеа по нашата тенисерка: Македонската Курникова го покори градот

Ина Стефановска е млада 21-годишна натпреварувачка во бадминтот од Македонија за која многумина веројатно немат слушнато. Сепак таа го привлече вниманието на бугарската јавност, пред се поради војот изглед. Атрактивната Македонка викендов настапи на турнирот „Браќа Касабјан” кој се одржа во Хасково (Бугарија), а во финалето загуби од Марија Судимац од Србија, но ги натера […]