ЗАНИМЛИВОСТИ - страница 2

Три години затвор за навивач на Хофенхајм заради фрлена експлозивна направа и десетина повредени, ме...

Судијата на окружниот суд во Аугсбург, Германија осуди 28-годишен навивач на Хофенхајм на тригодишна затворска казна, бидејќи во ноември 2023 година ф...

Англиските навивачи незадоволни од Топс, нема замена за Панини!

Италијанскиот Панини не го произведува популарниот албум со сликички на фудбалерите на Европското првенство (ЕП) 2024 година.Таа работа ја презеде аме...

Сопругата на Михајловиќ сподели нова трогателна вест од семејството

Тажни вести повторно од семејството на Синиша Михајловиќ денеска. Имено, сопругата на прерано починатиот српски ас и легенда на балканскиот фудбал,...

САД и Кина ќе освојат најмногу медали на ЛОИ во Париз?

Спортистите на САД и на Кина ќе освојат најмногу медали на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз летово. Предвидувања се дека САД ќе освојат вкупно 12...

Уште 100 дена до ЛОИ 2024: Макрон ја уверува јавноста за безбедноста, има резервни планови!

Францускиот претседател, Емануел Макрон денеска го почна 100-дневното одбројување до почетокот на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, уверувајќи ја...

Велика Британија до ИОК: Руските и белоруските спортист(к)и можат во Париз како неутрални!

Владата на Велика Британија напиша писмо до претседателите на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) и на Параолимпискиот комитет (ПОК), изразувајќ...

Поради терористички закани: Франција го менува планот за отворање на ЛОИ?

Церемонијата на отворањето на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз 2024 година може да биде променета. Француското разузнавање е загрижено за можните...

(ФОТО) Откриена „тајната“ локација каде што ќе биде поставен олимпискиот оган во Париз

За време на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз (26 јули - 11 август), олимпискиот оган ќе биде поставен во Жарден де Тулери (Jardin des Tuileries),...

Макрон: Ќе бидеме подготвени за сите безбедносни предизвици 

Француската влада го подигна нивото на терористичка закана во земјата на највисоко ниво. На Летните олимписките игри (ЛОИ) 2024 година во Париз ќе има...

Французите го активираа највисокото ниво на терористичка тревога

Француската Влада ја подигна тревогата за тероризам на највисоко ниво по трагичниот настан во Москва, изјави во неделата премиерот Габриел Атал по сос...
НАЈНОВО