Младите играчи на Парк ќе се борат за пехарот во Сандански

Фудбалскиот соста Парк ја победи Славија Софија во полуфиналето со резултат 3:0 и успеа да се пласира во големото финале на силниот меѓународен турнир во Сандански.

Избраниците на Боби Андоновски одиграа перфектен натпревар против една од најдобрите фудбалски академи во Бугарија.

Стрелци на головите беа Стефан Шиљковски, Михаил Динов и Стефан Секуловски. Тоа е значаен успех за генерацијата 2012 која е актуелен шампион на Македонија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО