Category: ЗАНИМЛИВОСТИ

Охридскиот маратон пред колапс: Од Охрид излегоа со критичен апел!

Оддржувањето на годинешното издание на Охридскиот пливачки маратон е пред колапс. Претседателот на државата како покровител, одбил годинава да биде главен организатор, а зад сето тоа постои и причина, односно причината е блокираната сметка на пливачката федерација на Македонија. Годинава требаше да биде 60. годишен јубилеј на ова блескаво спортско случување во Македонија. Со апел […]

Тајсон со шокантна исповед: Наскоро ќе умрам!

Фановите на некогаш славниот боксер Мајк Тајсон, се загрижени откако на социјалните мрежи се појавиле фотографии на кои се гледа дека американскиот боксер позира со фанови на аеродромот во Мајами, во количка. Имено, најмладиот тешкаш шампион во историјата на боксот, веќе долго време има проблеми со реума и ишијаз. Тајсон претходно откри дека токму поради […]

Се појавија нови фотографии на Ванда целосно гола: Гoспоѓата Икарди нема граници

Ванда Икарди се релаксира на Ибица и позира пред камерата за нови провокативни фотографии. Сопругата на напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди извесно време минува на Ибица. Секојдневно ужива да плива во морето, да се сонча и да ужива во ноќните излегувања, сето тоа под будното око на фотографите и новинарите, кои потоа со задоволство ја […]

Се јави Ванда Икарди: Не можам повеќе, се разведувам!

Контроверзната „домаќинка“ на Мауро Икарди, Ванда повеќе не може да издржи во бракот со фудбалерот и се подготвува за развод, барем така се чини по снимката која се појави на социјалните мрежи. Веќе една година, нивниот брак е на „стаклени нозе“ откако Ванда го фати Мауро Икардо во прељуба, но се чини дека сега навистина […]

(ФОТО) НБА шампион на гости во Мрзенци

Многумина кои вчера присуствуваа на натпреварот од меморијалниот турнир „Боби Петковски“ во Гевгелија, заминаа на вечера во познатиот ресторан во селото Мрзенци. А, во него имаа што да видат. Враќајќи се од одмор во Грција, на мала пауза застана довчерашниот член на Голден Стејт Вориорс и иден играч на Фенербахче, Немања Бјелица во друштво на […]

ОВА Е ЗА ГИНИС: Индијката има 94 години, а освојува златни медали во атлетика

Индијката Бахвани Деви Дагар, која има неверојатно, но вистинито, 94 години, испиша историја во Финска на Светското првенство во атлетика за постари од 35 години. Дагар освои златен медал на трката на 100 метри. На завршеното натпреварување неодамна World Masters Athletic Championship, кој се оддржува во Тампере, Финска, Дара на трката на 100 метри мина […]

Фред Карли е нов светски шампион на “стотка!“

Американскиот спринтер Фред Керли успеа да слави на трката на 100 метри на Светското атлетско првенство. Керли го освои златниот медал на натпреварувањето во Јуџин со време од 9.86 секунди и ја понесе титулата најбрз човек на светот. 27 годишниот Американец минатата година се откажа од трката на 400 метри и во потполност се посвети […]

Не е полициска, туку велосипедска потера по Пеп Гвардиола – тренерот на Сити се најде во небрано

Пеп Гвардиола се врати на северозапад во Англија, со цел да ги почне подготовките за новата сезона во Премиерлигата. Во понеделник наутро на социјалните мрежи беше објавено видео со несекојдневна сцена во Манчестер. Менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола, беше во опуштено издание со велосипед, но тоа брзо се промени. Навивач, кој го снимаше сето тоа, […]

(ВИДЕО) Никола Јокиќ – втор дел: Потпиша договор, па гол се фати на коло

Српскиот репрезентативец Никола Јокиќ вчера го потпиша најскапиот договор во историјата на кошарката, за 264 милиони долари. Тоа мораше да се прослави, па откако замина со своите браќа на рафтинг на Тара, кошаркарот на Денвер Нагетс се фати на српско коло, гол, како коловодач на дождот. Целиот текст и видеото погледнете ги на следниот ЛИНК.

Скандал во Србија: Сопругот на Карлеуша се степал на сплав со друг фудбалер

Откако Јелена Карлеуша пред четири години ги полнеше таблоидите со својата секс афера со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, сега во центарот на вниманието е нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Српските медиуми тврдат дека ноќта од петок кон сабота, во еден часот по полноќ, на белградски сплав тој имал физичка пресметка со поранешниот српски репрезентативец Александар Пријовиќ. […]