ПОЧЕТНА ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО МЕТ ВИЛАНДЕР ЗА ЕУРОСПОРТ

Кој би можел годинава да го победи Рафа по Ваше мислење? Александар Зверев би можел да го победи, но Доминик Тим сметам дека дефинитивно може да го порази. Некои играчи како Марин Чилич и Хуан Мартин Дел Порто исто така...

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg – Лесно управување кое ги штити луѓето и...

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко суштество Функцијатата за Night Vision може да открие објекти до 130 метри во мрак, да го предупреди возачот...

МЕЃУНАРОДНИ НАТПРЕВАРИ ВО ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Prestige Soccer Training од САД гостува во Македонија Перодот 21 до 30 мај женската екипа Prestige Soccer Training од САД (www.prestigesoccertraining.net) ќе гостува во Македонија, каде што ќе се одиграат пријателски натпревари со екипата на ЖФК Тиверија од Струмица, ЖФК...

Драма во Белград: Легендата на Звезда имал излив во мозокот, се бори за живот

Неколку часа по славјето поради освоената шампионска титула во српското првенство, навивачите на Црвена Звезда останаа шокирано поради тоа што се случило синоќа. Поранешниот капитен и спортски директор на "црвено-белите", а сега спортски директор на Фудбалскиот сојуз на Србија, Горан...

За љубителите на одбојката: Следете ги бесплатно натпреварите во полуфиналето и финале!

Љубителите на спортот утре ќе имаат можност бесплатно да проследат два полуфинални и финален натпревар во женска одбојка/категорија пионерки. Во спортската сала „Независна Македонија“ со почеток во 11:00 часот девојките од одбојкарскиот клуб Јанта Волеј ќе и се спротистават на...

Португалецот уловен: Познато е зашто Роналдо често оди на Ибица

Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо неколку пати последните недели беше на популарниот шпански остров Ибица. Медиумите веднаш почнаа приказни дека таму патува тајно и дека има љубовна афера, далеку од очите на својата девојка Георгина. Излезе дека причините се сосема други. Роналдо...

(ФОТО) Си ја научи лекцијата: Македонскиот новинар што доби нокаут, земаше изјава со –...

Доста популарно стана видеото во кое еден македонски репортер земаше изјава од учесниците на Бизнис футсал лигата во Македонија. Имено, новинарот доживеа мала несреќа, откако еден силен шут кој се одби од стативата од голот заврши во неговото лице и...

Салах мајстор и на „Фантази Премиер лигата“

Англиската Премиер лига покрај големата популарност во следењето на натпреварите има и уште еден дел, кој дополнително ги привлекува фановите, тоа е „Фантази Премиер лигата“. Играчот на Ливерпул Мохамед Салах, покрај тоа што ги собра речиси сите награди оваа...

(ФОТО) Посебен третман за ѕвездата: Додека соиграчите се потат против Селта, Роналдо ужива на...

Најдобриот голгетер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ужива на Ибица откако Зинедин Зидан повторно му даде одмор и не го вклучи во составот за натпреварот против Селта. Весникот Диарио де Ибица објави фотографија од Роналдо кој со свои пријатели бил...

(ФОТО) Кристијано Роналдо станува суперхерој!

Ѕвездата на Реал Мадрид и официјално најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо, ќе биде ѕвезда на новата анимирана серија под називок „Страјкер Форс 7 (Striker Force 7)“. Португалецот ќе предводи тим од херои на различни платформи, со оглед на тоа...