Category: ФУДБАЛ

(ВИДЕО)Брутални сцени: Бесни Аргентинци тепаа хрватски навивачи додек беспомошно лежеа на под

Бесот кај навивачите на Аргентина по срамот од Хрватска беше голем, па одредени навивачи своето разочарување го истурија врз неколку хрватски навивачи кои им се најдоа на патот. Имено, по крајот на мечот, во ходниците на стадионот во Нижни Новогород изби тепачка во кој подебелеијот крај го извлекоа двајца хрватски навивачи кои беа обиколени и […]

Може ли да се случи чудо? Коефициентот дека Хрватска ќе биде светски првак нагло опадна!

Обложувалниците конечно почнаа да веруваат во „Коцкастите“. Иако Хрватска има фантастичен тим кој очигледно е способен да ги победи најсилните репрезентации на светот, обложувалниците не им даваа големи шанси пред почетокот на Светското првенство. Имено, пред почетокот на СП обложувалниците нудеа коефициент од дури 45 на тоа дека Хрватска ќе стане светски првак, но сето […]

„Откриен“ разговорот на Симеоне со својот асистент, Меси воопшто нема да биде задоволен!

Диего Симеоне многумина го гледаат како селектор на Аргентина во иднина, тој изјави дека таа понуда нема да може да ја одбие, но сега тешко дека во тој тим би играл и Лео Меси. Имено, синоќа по срамотниот пораз, во разговор со својот асистент и пријател Мано Бургос, Симеоне изнел мошне интересен став. „Луѓето не […]

(ФОТО) Ликот кажува се: Марадона уште на ждрепката како да знаеше што ја чека Аргентина

Диего Армандо Марадона синоќа пушти и по некоја солза по поразот на неговата Аргентина од Хрватска на Светското првенство. „Гаучосите“ се најдоа очи во очи со елиминација по само две одиграни кола од групната фаза, а еден од најтажните секако е Марадона кој од трибините ја следеше сета немоќ на играчите на Аргентина. На интернет […]

Аргентинците ќе полудат кога ќе ја слушната изјавата на Хрватот

Десниот бек на Атлетико Мадрид и репрезентативец на Хрватска, Шиме Врсаљко немаше милост кон селекторот на Аргентина после синоќеѓниот меч на овие две репрезентации. Хрватска ја понижи Аргентина откако славеше со 3-0, а селекторот Сампаоли после мечот истана дека неговите играчи во одредени моменти бил доминантни на теренот. Ова нималку не му се допадна на […]

ФОТО: Икарди ја изненади јавноста по дебаклот на Аргентина – еве што објави на „Инстаграм“

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди не доби повик во репрезентацијата на Аргентина за Светското првенство во Русија, нешто за што и тоа како залат аргентинските навивачи. H o l i d a y s 🏖️🌞 #familytime #MI9 A post shared by Mauro Icardi (@mauroicardi) on Jun 21, 2018 at 1:46pm PDT И покрај тоа што […]

ВИДЕО: Ова мора да се слушне – легендарниот хрватски коментатор „искина“ по головите на „коцкестите“

Репрезентацијата на Хрватска со победата против Аргентина од 3-0 во рамки на Д групата од Мундијалот во Русија се пласираше во 1/8 финалето. Ребиќ, Модриќ и Ракитиќ погодија за „коцкестите“ во убедливата победа. Интересна беше да се слушне реакцијата на легендарниот коментатор на ХРТ, Драган Чосиќ. Секоја чест мајсторе, капа до под за вакво коментирање […]

ФОТО: СРАМОТА – Неверојатни сцени од фановите на Аргентина по поразот од Хрватска

Срамот на Аргентинците е голем, дојдоа на Мундијалот во Русија како претенденти за титулата, а веќе по првите две кола ги пакуваат куферите и само чудо може да ги одведе во следната фаза од СП. Особено болен беше синоќешниот убедлив пораз од Хрватска која славеше со 3-0. Тоа беше големо разочарување за цела нација, особено […]

ФОТО: Србите им го „плеснаа“ на Бехрами и Шаќири – Вие сте Срби, еве ви докази

Пред вечерашниот фудбалски натпревар на Мундијалот помеѓу Швајцарија и Србија најмалку се зборува за швајцарско-српскиот спортски дуел на зелениот терен. Наместо тоа, во преден план се традиционално албанско-српските провокации. Познато е дека во тимот на Швајцарија играат неколку фудбалери кои се родени и по потекло од Косово, како што се Валон Бехрами и Џердан Шаќири, […]

(ВИДЕО) УРНЕБЕСНО:Модриќ доби шамар од Ловрен

Хрватска го осигура патото во следната фаза на СП откако вчера ја победи Аргентина на убедлив начин од 3-0. Интересно, при првиот тренинг на „коцкестите“ во пресрет на Мундијалот, Дејан Ловрен објави фотографија на „Инстаграм“ со Лука Модриќ на која стоеше следнава порака: „Не сакам да зборам со него, се уште сум му лут. Меѓутоа […]