ПОЧЕТНА КОШАРКА

КОШАРКА

МЗТ се насочува кон македонските кошаркари: Двајца младински репрезентативци го засилија шампионот

Актуелните младински кошаркарски репрезентативци, Михајло Митев (19 год, 191 см.) и Ранко Мамузиќ (19 год, 203 см.), од денеска се нови членови на МЗТ Скопје, откако потпишаа тригодишна верност со шесткратниот шампион на Македонија. Станува збор за двоец кој дефинитивно...

Дурент ќе стане слободен агент, но ќе продолжи со шампионите

Супер ѕвездата на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурент, од 1. јули ќе биде слободен агент, но ќе остане во клубот со кој оваа сезона ја освои титулата во НБА лигата. Овогодишниот МВП играч ќе ја искористи својат аможност да стане...

Карпош Соколи го доби противникот за првото коло од квалификациите во ЛШ ФИБА

Вицешампионот во кошаркарска Македонија, тимот на Карпош Соколи, како противник во првото коло од квалификациите за кошаркарската ЛШ во ФИБА првенството, го доби за противник претставникот од Естонија, Калев Крамо. Во Карпош Соколи стравуваа дека ќе добијат некоја поголема екипа...

Трајковски во духот на празникот: Со трофејот во Купот бараме прошка од навивачите за...

Бојан Трајковски одигра уште еден поентерски одличен натпревар и со 18 поени беше најефикасен во редовите на МЗТ на патот кон освојувањето на Купот на Македонија. По завршувањето на мечот и победата над Работнички, македонскиот репрезентативец се упати кон трибината...

Хрватот се враќа во „Јане Сандански“: МЗТ ја продолжи соработката со Јуре Лалиќ

Хрватскиот центар Јуре Лалиќ и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје, откако договори продолжување на соработката со екипата од „Јане Сандански“. Станува збор за искусен центар кој повеќе од солидно ја одигра минатата сезона во сино-белиот дрес...

Марихуана во соблекувалните на Кливленд?

Кливленд Кавалирс минатата ноќ го претрпеа и вториот врзан пораз од Голден Стејт во финалната серија (132:113). Кавалирс втор пат се убедлива поразени, а тоа најавува дека Голден Стејт е решен да ја врати титулата која ја загубија минатата сезона...

СЕНЗАЦИЈА: Шкупи го шокираше Карпош Соколи

Вистинска сензација во 7. коло од Првата кошаркарска лига на Македонија. Составот на Шкупи од Чаир ја забаележа првата историска победа во Првата лига, а згора на се против тимот на Карпош Соколи со резултат од 86-77. Чаирчани слават, а...

Трамп му стави „вето“ на Стеф Кари: Ѕвездата на Голден Стејт има забрана

Помалку контроверзниот претседател на Америка, Доналд Трамп, реши да му забрани на Стеф Кари да присуствува на свечената церемонија во белата куќа во Вашингтон Д.Ц. Но сето тоа е предизвикано од претходните коментари на ѕвездата на „воините“ дека не сака...

Тренерот на Реал: Голден Стејт е оштетен, Кливленд доби подарена победа (Видео)

Во големото божиќно дерби во НБА лигата, сударот на двата големи ривала во најквалитетното кошаркарско првенство, шампионите Кливленд и Голден Стејт, кој ги играа и претходните две финалиња, имаа повторно маестрален и неизвесен натпревар, по кој триумфираше Кливленд со...

Вакво нешто може само “кралот”: Леброн со луда тројка го смрзна Вашингтон (ВИДЕО)

Најдобриот светски кошаркар Леброн Џејмс го има потегот на вечерта во американската НБА лига. На мечот против Вашингтон, Леброн постигна тројка на три десетинки пред крајот на мечот со кој го израмни резултатот и натпреварот го одведе во продолжение. Можеби...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV