(ВИДЕО) Леброн бесен по поразот од Јокиќ: Не ги разбирам судиите!

Лос Анџелес Лејкерс загубија на гости од Денвер нагетс со 99:101, во вториот меч од првата плеј-оф рунда во НБА лигата. Ѕвездите на Лејкерс, Ентони Дејвис и Леброј Џејмс по мечот беа бесни на судиите.

Ентони Дејвис на прес-конференцијата по натпреварот дојде многу исфрустриран. Откако еден новинар го праша што се случи во последната акција, тој само рече: „Мареј го погоди ударот“. Потоа го спушти микрофонот и без да каже збор ја напушти конференцијата.


Лут беше и Леброн Џејмс. „Не разбирам што се случува со снимките и со судиите. Тоа го кажав оваа и минатата година. Д’Анџело Расел доби удар во главата. За кој к** постојат снимките. Нема смисла, ми пречи“, изјави еден од најдобрите играчи воисторијата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО