„Билд“ откри детали за односот Роналдо- Рангник

Весникот – „Билд“, објави статија во која наведува дека поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, му ги диктирал правилата за играње на тогашниот менаџер, Ралф Рангник .

 

Според изворот, португалскиот напаѓач му рекол на Рангник дека мора да игра на четири од пет натпревари. Во исто време, Роналдо му дозволи на австрискиот стручњак да избере на кој меч нема да биде на списокот. Роналдо се врати кај „црвените ѓаволи“ во летото во 2021 година и играше до есента во 2022 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО