Осимен дефинитивно ќе бара друг клуб

Првиот голгетер на фудбалскиот состав Наполи, Виктор Осимен, веројатно ќе си замине од Италија во текот на летниот трансфер период, наведуваат дел од медиумите.

 

Иако нема ништо конкретно, претпсотавките се дека црномурестиот фудбалер ќе замине или во Англија или во Франција. Италијанското издание – „Corriere dello Sport“ тврди дека ПСЖ е заинтересиран за трансфер на Нигериецот и дека може да ја плати високата сума за обештетување. Во исто време и „топчиите“ од Лондон не кријат дека сакаат да го ангажираат Осимен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО