Featured - страница 137

ПМФЛ: Реми без голови на Силекс и Гостивар

Во првиот натпревар од 26. коло од македонската прва лига Силекс и Гостивар одиграа без голови 0:0. Првото полувреме помина без многу шанси бидејќи дв...

ПСЖ ги прекина преговорите за продолжување на договорот со братот на Мбапе по одлуката на Килијан да...

Раководството на ПСЖ одлучи да ги прекине преговорите за продолжување на работниот договор со 17-годишниот играч за врска Итан Мбапе, брат на напаѓачо...

(Видео) Сити губеше на „Селхрст Парк“, па го победи Кристал Палас

Фудбалерите на Манчестер сити со победа го отворија 31.коло во Премиер лигата. Актуелните шампиони на „Слехрст Парк“ во Лондон, го победија Кристал Па...

Дортмунд не е подготвен да ја плати бараната цена на Јунајтед од 40 милиони фунти за Санчо

Борусија Дортмунд e заинтересирана за 24-годишниот крилен напаѓач Џејдон Санчо, које е на позајмица од Манчестер Јунајтед. Сепак од Борусија Дортмунд ...

Бензема: Не можам сам да му донесам победи на тимот, ми треба помош како во Реал Мадрид

Напаѓачот на Ал Итихад, Карим Бензема, одговори на прашањето зошто неговиот настап во саудискиот клуб е поинаков од оној што го прикажуваше во Реал Ма...

Барселона има намера да го продолжи договорот со Педри

Раководството на Барселона стапило во контакт со агентот на 21-годишниот централен играч за врска на оваа екипа, Педри за да разговараат за продолжува...

Наполи ќе му понуди нов договор со подобри услови на Кварацхелија

Претстојното лето, Наполи има намера да му понуди на 23-годишниот крилен напаѓач Хвича Кварацхелија нов договор до 2028 година, со зголемување на него...

Тибо Куртоа се враќа на тренинг на крајот на овој месец

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа ќе се врати на редовните тренинзи на крајот на месецот, откако имаше тешка повреда, а потоа на 19 март го скина м...

(Видео) Торонто против Милвоки ја прекина серијата порази, драматични победи за Далас и Бостон

Торонто Репторс кога никој не очекуваше ја прекина серијата од 15 порази. Репторс славеа во дуелот со Милвоки Бакс 117:111. Изминатата ноќ во НБА лига...

Еден-два за Ред Бул во квалификациите за ГН на Јапонија – Ферстапен прв, Перез втор

Макс Ферстапен ја освои 36.пол-позиција во кариерата. Актуелниот шампион беше најбрз во квалификациите пред трката за Големата награда на Јапонија. На...
НАЈНОВО