Featured

Позната и последната мегаѕвезда во „Дрим тимот на 21 век“

Американците подготвуваат кошаркарски тим за Игрите во Париз, кој според имињата и класата на играчи можеби е најблиску до оригиналниот „Дрим тим“, од...

Швеченко: Изградба на национален тениски центар, еден од приоритетите

Спортскиот директор на тениската федерација на Македонија, Горан Шевченко, денеска на програмата на Спортско радио 90,3 фм, се осврна на активностите,...

САД и Кина ќе освојат најмногу медали на ЛОИ во Париз?

Спортистите на САД и на Кина ќе освојат најмногу медали на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз летово. Предвидувања се дека САД ќе освојат вкупно 12...

Германија следната сезона би можела да има шест клуба во ЛШ

Германија би можела да има шест претставници во следната сезона од Лигата на шампиони (ЛШ), потврди УЕФА. Во историјата на најелитното клупско фудбалс...

(ФОТО) Зоран Славниќ лут на Ацо Петровиќ: Не мора да ме канат на спектаклот во Загреб, јас не го поз...

Познатиот поранешен кошаркар и тренер, Србинот Зоран Мока Славниќ крена голема прашина во врска со одбележувањето на 60-от роденден на Дражен Петровиќ...

Грифин и стави крај на НБА кариерата

Блејк Грифин кој има шест настапи на НБА Ол-стар викендите, потврди дека се повлекува од кошарката. Тој мина 14 сезони во НБА и доби многу индивидуалн...

ЛШ: Спектакл во најава од Манчестер, Баерн има шанса за спас на сезоната

Манчестер сити и Реал Мадрид, двe од трите најскапи светски екипи, со најистакнатите тренери на денешницата, Пеп Гвардиола и Карло Анчелот, и со добар...

ЛШ: Борусија Дортмунд по 11 години повторно е во полуфинале

Борусија Дортмунд го елиминира Атлетико Мадрид и се пласира во полуфиналето од Лигата на шампиони (ЛШ). Тоа значи дека германскиот тим за прв пат по 1...

НБА лига: Леброн Џејмс ги однесе Лејкерс во плеј-офот, во првото коло ги чека шампионот

Лос Анџелес лејкерс го победија Њу Орлеанс пеликанс, во плеј-инот со 110:106 и се пласираа во плеј-офот, во разигрувањето за шампионката титула во НБА...

Симеоне: Борусија беше супериорна над нас, кога губиш мора да му честиташ на противникот

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне не успеа да го одведе тимот во полуфиналето на Лигата на шампионите. Атлетико беше елиминиран од Борусија Д...
НАЈНОВО