22 C
Skopje
Monday, June 26, 2017
ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Шок во Германија: Семејството Шумахер ја загуби големата битка

Семејството на Михаел Шумахер пред крајот на минатата недела го загуби тужбата против германскиот таблоид "Ди актуеле" кој ја искористи несреќата на поранешниот светски шампион во Формула 1 за една чудна приказна. Во 2015 година, на својата насловна страна весникот...

Човечноста на Салвадор Собрал: Не јас, туку Кристијано Роналдо…

Победникот на годинешниот Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал, беше запрашан од новинарите, дали тој се смета за херој на нацијата, но тој таков статус не сакаше да прифати. Португалија го повтори успехот на Грција од минатото, кога во 2004 година го...

Подобар од Дедо Мраз: Дојде Леброн и им остави 1,3 милион долари (ВИДЕО)

Божиќ е празник кога се очекува Дедо Мраз да дојде и да остави подароци за сите во семејството. Најдобриот светски кошаркар Леброн Џејмс излезе и подобар од Дедо Мраз бидејќи на едно семејство во САД му подари 1,3 милион долари....

Семејна трагедија ја потресе ѕвездата на Јунајтед: Почина таткото на Пол Погба

Фасу Антоан Погба, таткото на најскапиот светски фудбалер Пол Погба, почина денеска во Англија на 79-годишна возраст. Информацијата ја објавија сите француски медиуми, а ја потврди семејството на ѕвездата на Манчестер Јунајтед. Неговата смрт дојде по долго боледување, а последен...

Животот му виси на конец: Легендата на Барса во големи долгови, мафијата го бара...

Животот на легендарниот холандски напаѓач Патрик Клајверт е сериозно загрозен поради големи долгови. Весникот Де Фолкскрант објави дека актуелниот генерален менаџер на ПСЖ секојдневно добива смртни закани и може да настрада ако не ги исплати долговите. Нив ги направил во...

Лудиот Ибрахимовиќ и неговата арогантна креативност: На сопругата и го дал најлудиот подарок за...

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието на спортската јавност поради својот егоизам и арогантност, а сето тоа претставено преку брилијантната идеја за божиќен подарок. Имено, Ибрахимовиќ во свој стил одлучил да го прослави Божиќ, но...

Продолжи проклетството на Рамси: Фудбалерот на Арсенал „однесе“ уште една жртва

Кога велшкиот репрезентативец Арон Рамси постигна гол во неделата, цел свет го очеуваше името на новата славна личност што ќе го загуби животот. Само ден потоа, почина поранешниот светски шампион во мотоциклизам Ники Хејден кој сега е на долгиот список...

Се вратија пороците од младоста: Руни на коцка изгубил 500 илјади фунти за само...

Капитенот на Манчестер Јунајтед загубил на коцка 500 илјади фунти и тоа за само два часа, објави денеска таблоидот Сан. Тоа се случило на 16 март, само неколку часа по победата против Ростов во Лигата Европа на домашен терен. Парите...

Фановите на Астон Вила во екстаза: Роберто Карлос потпиша(л) со нивниот клуб (Фото)

Астон Вила не успеа експресно да се врати во Премиерлигата сезонава, затоа што во Чемпионшип завршија на 13. позиција. Од друга страна, во елитата се враќа тимот на Њукасл. Познатиот англиски клуб од Бирмингем минатата сезона доживеа голема промена и...

Писмо од силуваната девојка: Роналдо ме нападна одзади, никогаш не сум била толку исплашена

Три дена по објавата на скандалот со силување во кој е вмешан Кристијано Роналдо, Фудбал ликс објави и потресно писмо од нападнатата девојка. Како што е познато, Португалецот е обвинет дека во 2009 година силувал девојка во Лас Вегас на...