Тухел ќе замине на лето, Нојер го искоментира неговото заминување

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, се обиде да го искоментира заминувањето на Томас Тухел на лето, кое е се поизвесно.

Баерн Минхен вчера оствари важен триумф против Лајпциг на домаше терен со 2:1, а најзаслужен за тоа беше Хари Кејн кој ги постигна двата гола за победа.

– Сезонава сите не покажува во лоши светло, играчите, екипиата, не можевме да се носиме со тоа да бидеме единствени со врвен тренер. Не е секогаш вината на учителот, ако оценките ви се лоши. Имаме одговорност кога еден тренер ќе добие отказ. Сега сакаме да продолжиме по нашиот препознатлив пат на професионализам до крајот, искоментира Нојер по триумфот над Лајпциг.

– Може да звучи чудно и необично кога одлучувате да го решите натпреварот во завшрна фаза, но го заслуживме тоа и победивме, се надоврза Нојер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО