33 C
Skopje
Thursday, August 17, 2017
ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Проклетството продолжува, нова “жртва“ по постигнатиот гол на Ремзи

Проклетството поврзано со Арон Ремзи продолжува, тој во петокот постигна гол, а негова нова “жртва“ е израелецот Јисраел Кристал. Имено станува збор за најстариот жител на на светот кој почина во 113 година од животот. Човекот кој го има...

Жештината им удри во глава, фудбалските ѕвезди и нивните летни лудории (Видео)

Врелите летни денови се чини се доволен мотив за водени лудории на познатите фудбалски имиња на денешницата, а дел од нив одлучија да се разладат на интересен начин. Пoгледнете кој од големите ѕвезди се забавуваше на оргинален начин ова...

Мирно утро во Скопје, затишје пред бура, наскоро слетуваат и чартерите со навивачи

Според најавите и информациите со кои располагаат организаторите на УЕФА Суперкупот кој вечерва ќе се одржи во Скопје, околу пладне на аеродромот Алексанадр Велики треба да слетаат и авионите во кои ќе бидат навивачите на МКанчестер Јунајтед. Помал дел...

Манчестере мој, УЕФА и ФФМ не ми овозможија да бидам среќен со тебе во...

Македонија и Скопје ја добија големата чест и организација од УЕФА, да бидат домаќини на големото УЕФА Суперкуп финале, кое ќе се одржи утре на арената „Филип Втори“, а главните актери ќе бидат веројатно двете планетарно најпопуларни екипи на...

Позната сумата на пари која ја собраа гостите на свадбата на Меси. Колку беа...

Пред свадбата на Лионел Меси и Антонела Рокузо, соопштено им е на гостите кои ќе дојдат да не купуваат подароци, туку да донираат пари. Меси и својата сопруга го смислија овој начин за да им помогнат на луѓето на кои...

Во САД ќе се легализира марихуаната заради спортски цели?

Јавна тајна е дека голем број на играчи од НБА и НФЛ, меѓу кои се и некои од најголемите ѕвезди, конзумираат марихуана, а за тоа казните се паричини и минимални суспензии за натпревари. Оваа билка е официјално забранета во сите...

И англиските весници препишуваат, ги помешаа информациите околу Лукаку

Четирите големи весници во Англија, Дејли Мејл, Сан, Експрес и Мирор, беа обвинети за ширење на дезинформации поврзани со новата аквизиција на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукау. Нипомалку ни повеќе нивните натписии предизвикаа остра реакција на првиот чопвек на исламската заедница...

Да се биде Жозе Мурињо на неколку минути?(Видео)

Сопствениците на “Top eleven“ игрицата повикаа дел од заинтересираните да ja тестираат новата можност, кој ви обезбедува да бидете менаџер на еден тим и тоа на прес конференција. Ни помалку ни повеќе треба да се биде во кожата на Жозе...

Фелпс се тркаше со најбрзиот океански предатор (Видео)

Мајкл Фелпс се тркаше со голема бела ајкула за потребите и истражувањето на Дискавери каналот. Американскиот пливач користеше специјално дизајнирани пераи за да добие на брзина, но не успеа да го победи опасното животно. Освјувачот на 28 олимписки медали беше...

Кристијано Роналдо наскоро повторно татко!

Кристјано Роналдо потврди дека по четврти пат ќе стане татко. Неговата девојка 23-годишната герогина Родригез  е во петиот месец од бременоста, а извори блиски до семејството коментираат  и сите се среќни и во исчекување на новата принова. Роналдо досега го...