8 C
Skopje
Thursday, March 23, 2017
АВТО-МОТО

АВТО-МОТО

Пристига четвртата генерација на Suzuki Swift

За купувачите од Стариот континет премиерата е закажана на претстојниот салон за автомобили во март 2017 година, во Женева Првата генерација на адутот на Suzuki во B сегментот на пазарот се појави во 1983 година. Од тогаш, па се...

Ферари го претстави новиот болид: Нова сезона, нова надеж за титула по 10 сезони...

Ферари е шестата екипа која го претстави новиот болид за сезоната која следува. Нивниот нов болид има назив SF70H, откако денеска беше промовиран во Фиорано. Италијаните цела деценија немаат шампионска титула, тоа последно го стори Кими Раиконен, во првата сезона...

Германија на нозе: Натрапник го фотографирал Шумахер и сега бара еден милион евра

Германското јавно обвинителство почна истрага против засега непознато лице кое нуди фотографија од болниот Михаел Шумахер. Наводно, лицето успеало некако да го фотографира поранешниот светски првак во Формула 1 и сега фотографијата ја нуди на таблоидите за еден милион евра....

Привлечниот кросовер Peugeot 3008 на нашиот пазар

Прекрасниот Peugeot 3008 понуди свеж „здив“ во сегментот и „убавецот“ е веќе во салоните на „Еуроимпекс“, овластениот импортер на програмата на Peugeot кај нас. Атрактивниот 3008 носи многу новитети за марката преку модерниот и освојувачки дизајн, препознатлив за SUV понудата...

Во Женева европско деби на VW Артеон

Volkswagen ги понуди првите фотографии на сериската верзија на новиот Arteon, кој ќе дебитира идниот месец, на салонот во Женева. Од Волфсбург не навлегуваат во детали, но истакнуваат дека Arteon ќе биде позициониран над Passat, а ќе има авангарден дизајн...

Peugeot 3008 – Автомобил на годината во Европа

Елегантниот SUV од Франција освои 319 ​поени, а зад него се пласира Alfa Romeo Giulia со 298 поени​.​ Ден пред стартот на Салонот за автомобили во Женева​,​ прогласен е автомобилот на годината 2017 во Европа. Насле​д​никот на Opel Astrа на...

Засрамени, понижени, исвиркани, на крајот платија и казна – Браун за грешката на Ферари...

По цели 15 години од фамозната трка во Австрија 2002 година, кога на прилично контроверзен начин Михаел Шумахер беше пропуштен од Рубенс Баричело последните 100 метри од трката пред целта, со цел Шуми да остани во игра „за шампионатот“. „Рубенс,...

Розберг пред последната трка; Подготвен сум на се за да станам шампион

Викендот кој е пред нас се вози последната трка од шампионатот во Ф1 оваа сезона, трка која ќе биде клучна и одлучувачка за новиот Ф1 владетел, а тоа сигурно ќе биде еден од возачите на Мерцедес. Нико Розберг е чекор напред,...

Македонците и Европејците со ист вкус што се однсесува на Форд возилата (Фото)

Македонците имаат ист вкус при изборот на возила на Форд како и граѓаните на Европа. И кај нас и на европско тло, купувачите најмногу ги фаворизираат моделите на Fiesta, Focus и Mondeo. Според маркетинг директорот на овластениот импортер за Македонија, Ми-Да Гранд...

Тестирање Toyota Auris Hybrid Fancy- Лекот за аеро-загадување и спас за домашениот буџет (Галерија)

Урбаниот и модерен дизајниран хечбек на Toyota, со дотерувањата и напредниот еколошки двигател – хибридниот погонски склоп, ја отвори портата од иднината за домашните возачи со напредни сваќања и изградена совест за зачувување на животната средина. Втората генерација на Auris по...