Хулкенберг наскоро ќе потпише договор со тимот на Ауди

Според германските медиуми, Нико Хулкенберг дал согласност да се пресели во Ауди.

Тимот го купи контролниот пакет акции во Заубер, но официјално ќе се натпреварува во Формула 1 како фабрички тим дури од сезоната 2026 година.

Наводно, единствено што недостасува за да се официјализира трансферот е потписот на Хулкенберг на договорот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО