17 C
Skopje
Friday, April 28, 2017
АВТО-МОТО

АВТО-МОТО

Шок во Германија: Семејството Шумахер ја загуби големата битка

Семејството на Михаел Шумахер пред крајот на минатата недела го загуби тужбата против германскиот таблоид "Ди актуеле" кој ја искористи несреќата на поранешниот светски шампион во Формула 1 за една чудна приказна. Во 2015 година, на својата насловна страна весникот...

Несторовски им ја „залепи“ на Ферари: Нагласи како ќе слави гол и за кого...

Илија Несторовски е секогаш „ин“ или во тренд откако е дел од колективот на Палермо. Македонското момче пружи се подобри игри во Серија А, и се повеќе екипи од Европа го скаутираат. Но тој е опуштен и го планира секој...

Германија на нозе: Натрапник го фотографирал Шумахер и сега бара еден милион евра

Германското јавно обвинителство почна истрага против засега непознато лице кое нуди фотографија од болниот Михаел Шумахер. Наводно, лицето успеало некако да го фотографира поранешниот светски првак во Формула 1 и сега фотографијата ја нуди на таблоидите за еден милион евра....

Каков почеток на Ф1 сезоната: Црвеното Коњче слави пред Мерцедес

Подобра увертира на новата сезона не можевме и да посакаме, колку за промена, во Австралија Ферари ја прекина доминацијата на Мерцедес, и најавува неизвесна и неверојатно интересна сезона. На стартот од трката Ферари не успеа да ги мине „сребрените стрели“,...

Најголемата дилема: Што се случува со Шумахер? (Фото)

Се уште е неизвесно по долг период, што се случува со легендата на Формула 1, најтрофејниот возач на сите времиња, Михаел Шумахер. Германецот кој пред три години имаше голема несреќа на француските алпи, по што падна во вештачка кома, и...

Запрепастувачки цифри зад лекувањето на Михаел Шумахер

Британскиот таблоид The Sun, денеска изнесе запрепастувачки информации за тоа колку биле големи трошоците за лекувањето на седумкратниот Ф1 шампион Михаел Шумахер. Според нивни сознанија, годишното лекување на Михаел Шумахер, ја чини неговата фамилија цели 16 милиони евра. Во првите...

Изненадување во Формула 1: Се враќа светскиот шампион

Отсуството на Фернандо Алонсо од трката во Монте Карло што ќе се вози на 28 мај донесе една неочекувана промена во Формула 1. На местото на шпанскиот возач, Мекларен одлучи да му даде шанса на поранешниот светски шампион Џенсон Батон...

Италијаните го запукаа Роси на Твитер: Vergogna – Срам за „докторот“ поради малото детенце...

Како Формула 1, така викендов почна и новата сезона во кралската Мото ГП класа, по 69 пат во нејзината историја. Првата трка се возеше во Катар, а победник беше Маверик Винјалес, кој за прв пат триумфира со новата екипа (Јамаха)....

Долгогодишниот менаџер на Шуми: Фамилијата на Михаел ја крие вистината

Поминаа повеќе од три години, кога Михаел Шумахер имаше стравична несреќа при скијање на француските алпи, и околу тоа, информациите кои доаѓаат од Швајцарија каде живее Германецот, се доста оскудни. Иако многумина веруваат дека Германецот има шанси да се извлече...

Му падна камен од срцето: Шумахер јуниор првпат јавно проговори за својот татко

Синот на легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, Мик првпат излезе во јавноста со коментар за својот татко. Поранешниот светски шампион повеќе од три години се наоѓа на лекување по тешката несреќа што ја доживеа на скијање во Франција....