Вилијамс: Лејкерс избрза со тренерот

Поранешниот кошаркар, Лу Вилијамс, процени дека луѓето од Лос Анџелес Лејкерс направија грешка кога се ослободија од услугите на тренерот, Дарвин Хам.

– Понекогаш е добро да почекате и да видите како ќе се развива ситуацијата. Вреди да се даде шанса. Лејкерси сега може да имаат проблем – нагласи поранешниот играч во НБА. Хам доби отказ на стартот на плеј-офот веднаш по елиминацијата од Денвер

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО