Лацио има нов тренер

Марко Барони од 1 јули ќе биде тренер на фудбалерите на Лацио. Тој вчера ја напушти Верона и потпиша договор со „римските орли“, тврди денеска Инсајдерот, Џанлука Ди Марцио.

60-годишниот стратег треба да остане во Лацио во наредните две години. Треба да се потенцира дека Барони од 2001 година до денеска, работел во повеќе од 16 екипи во Италија кои биле дел од Серија „А“ и од втората лига.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО