ФУДБАЛ - страница 144

Никако на зелена гранка: По Јунајтед, нова позајмица за Регилион

Серхио Регилион кој мина полусезонска позајмица во Манчестер Јунајтед, сега оди на нова задача. Тотенхем и Брентфорд се договорија за полу-сезонска...

Шкендија го промовираш Стефан Коцев, се очекува потпис и со Роналдо

Шкендија го промовира Стефан Коцев кој потпиша договор со „црвено-црните“ од Тетово до 2025 година. Стефан Коцев после една година се враќа во Мак...

Гостивар ангажираше екс играч на Маинц и Дуисбург

Екипата на Гостивар ангажираше уште едно звучно засилување во своите редови, а овојпат станува збор за напаѓач. Станува збор за 32-годишниот интерн...

Македонија ЃП носи уште едно интернационално засилување – пристига Павишиќ

Српскиот интернационалец, 27-годишниот Страхиња Павишиќ во наредниот период ќе го засили средниот ред на Македонија Ѓорче Петров. Павишиќ оваа полу...

Делириум во Сплит: Перишиќ потпиша за Хајдук и ќе игра со Трајковски

Искусниот Иван Перишиќ потпиша за Хајдук откако пристигнува на позајмица од Тотенхем до крајот на сезоната, по што ќе потпише едногодишен договор со с...

(ИНТЕРВЈУ) Пандев: Тоа што ФФМ го прави е голем криминал, а водечките луѓе таму се најголемото зло

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, пензионерските денови по крајот на активната играчка кариера ги поминува на релација Мак...

ФИФА: Градот домаќин на финалето на СП 2026-та ќе биде познат на 4 февруари

Распоредот на натпреварите, како и градовите домаќини на 104-те натпревари на Светското првенство (СП) во фудбал 2026 година што ќе се одржи во САД, М...

Суперкуп на Италија: Резервистот Зербин го одведе Наполи во финалето

Наполи ја совлада Фиорентина со 3:0 во првиот полуфинален меч од Суперкупот на Италија и се пласира во финалето во понеделник во кое ќе игра против по...

Вредеше 50 милиони, играше за Јунајтед, а сега нема клуб – но се понудил на Барселона?

Џеси Лингард пред неколку сезони беше вреднуван на трансфер пазарот од 40 до 50 милиони евра, настапуваше и за Манчестер Јунајтед, но неговата кариера...

ФФМ пак ќе „ќари“ – дали Воска спорт е „црната овца“ помеѓу прволигашите ?

Играчите од регионот и понатаму ќе се сметаат за странци во Првата фудбалска лига на Македонија. Имено ФФМ ги информирала клубовите дека 11 од 12 к...
НАЈНОВО