Ројс со пиво почести 80.000 навивачи

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс го одигра последниот натпревар на „Вестфален“, пред домашните навивачи.

Во последното коло од Бундес лигата Дортмунд, вчера победи против Дармштад со 4:0, а меѓу стрелците се запиша и Ројс. Од слободен удар го постигна вториот гол на натпреварот.

Ројс ги почести сите 80.000 фанови со пиво со порака на прошталниот натпревар.

„Во благодарам за се! Последната тура пиво е на мене”.

Германецот по 12 години ја напушта Борусија, а колку се емотивни неговите соиграчи и навивачи покажува кореографијата што му ја подготвија.

На Ројс му останува уште еден натпревар, а тоа е финалето од Лигата на шампионите на 1 јуни против Реал Мадрид на „Вембли“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО