Карлос Тевез повеќе не е тренер на аргентинскиот Индепендиенте

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Јувентус, Карлос Тевез ја напушти функцијата тренер на Индепендиенте, соопшти аргентинскиот клуб. Самиот 40-годишен тренер го известил претседателот на тимот за неговата одлука да си замине.

Тевез го презеде тимот минатото лето и го предводеше тимот на 31 натпревар во кои забележа 14 победи, 10 нерешени и 7 порази со гол разлика 37:27.

Поранешниот голгетер претходно беше на чело на друг локален тим, Розарио Централ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО