ПОЧЕТНА АВТО-МОТО

АВТО-МОТО

ФОТО: Вака се третират ѕвезди – Ѓорѓиев од клубот доби „ѕвер“ од Мерцедес

Најдобриот македонски одбојка Никола Ѓорѓиев по две сезони минати во Јапонија, годинава се врати во Европа, потпишувајќи за Онико Варшава од Полска. Дека станува збор за сериозен и голем клуб, потврдува и фактот што Ѓорѓиев од својот клуб на поклон...

Некои „опасни“ ветришта дуваат во Хунгароринг на подиумот (Видео)

На култната патека Хунгароринг, каде во неделата се возеше големата награда на Унгарија, и каде триумфираше Себастијан Фетел од Ферари, при доделувањето на пехарите, беше прилично интересно на подиумот. Фетел триумфираше пред Раиконен и третопласираниот Валтери Ботас, кој доби гратис...

СКАНДАЛ ВО АМФ: Ниту учествувал, ниту возел, а шампион на ЦЕЗ

На повидок е голем скандал кој и тоа како се очекува да ја потресе Автомобилистичка Федерација на Македонија (АФМ). Професорот Константин Ангеловски кој е и сопственик на клубот АРТ Моторспор го откри овој случај и ја запозна јавноста. Ангелевски кој го...

Потегот на Хакинен во СПА за кој се уште зборуваат: Зонта беше во небрано,...

Денеска се вози трката за ГН на Белгија, на култната патека „Спа Франкоршамп“, каде досега сме биле сведоци на куп пресметки на патеката и на неверојатни претекнувања и потези. Кога станува збор за „Спа Франкоршамп“, дел од постарите фанови на...

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: АМС се закани на Автомобилистичката федерација дека ќе и го одземе решението...

Со свој допис до иницијаторите за одржување вонредно Собрание на Автомобилистичката федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт се закани дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт. АМС ги посочува бројните неправилности во работата на оваа...

Иџе мајсторот се враќа во голем стил – со нов автомобил во уште посилно...

Еден од најдобрите спортисти од Македонија, возачот Игор Стефановски Иџе, на денешната пресконференција официјално најави дека ќе се натпреварува оваа сезона од ТЦП класата. Сезонава Иџе ќе вози со брендот Хјундаи, а со него ќе стартува веќе на 5. мај...

Последната надеж за Михаел Шумахер

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Михаел Шумахер би можел наскоро да биде префрлен на лекување во САД, пишуваат шведски и германски медиуми. Според нив, поранешниот ас во иднина ќе се лекува во специјализирана болница за повреди на мозокот што...

Вистина или шпекулација: Германски весник добил драгоцена информација за Шумахер

Семејството на Михаел Шумахер се уште верува во чудо, дека нивниот член од фамилијата, може целосно да се опорави од тешките повреди кои си ги нанесе пред четири години, при скијање на француските алпи. Фановите на седумкратниот Ф1 шампион исто...

Макпетрол и „Верна“ на Антонио Кржевски му донесоа HONDA CR-V!

ДЕНЕС, ВО ИЗЛОЖБЕНО-ПРОДАЖНИОТ И СЕРВИСЕН ЦЕНТАР НА HONDA ВО СКОПЈЕ СВЕЧЕНО БЕА ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ОД ЛЕТНОТО ФИНАЛНО КОЛО ОД ЈУБИЛЕЈНАТА НАГРАДНА ИГРА „70 ГОДИНИ МАКПЕТРОЛ“ СО КОЈА СЕ НАГРАДУВААТ ВЕРНИТЕ КЛИЕНТИ На настанот присуствуваше менаџментот на Макпетрол АД, претставниците на медиумите...

Одекна бомба: Изјавата на ќерката на Шумахер го стресе светот

Ќерката на Михаел Шумахер, Џина Марија го стресе светот со изјавата која ја даде за време на церемонијата на доделување признанија на најдобрите во коњички спортови. Џина Марија е двојна светска шампионка во еден стил јавање, а откако и беше...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV