Верстапен: Ред Бул не треба да се грижи, јас не одам никаде

Светскиот шампион во Формула 1 (ф1), возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, јасно стави до знаење дека неговиот тим не треба да се грижи за негово заминување во друг тим пред крајот на актуелнитоот договор.

– Мислам дека никој не се плаши од тоа во моментов. Едноставно некои читаат многу работи, јас не. Тоа се обидувам да им го пренесам на луѓето, дека е подобро да не го читаат сето тоа некое време. И, ако имате какви било прашања, секој од тимот секогаш може да ви одговори, одговори трикратниот шампион во Ф1 на прашањето дали некој во Ред Бул се плаши од неговото можно заминување.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО