Митровиќ се повреди, неизвесен настапот на ЕП 2024?

Српскиот фудбалски репрезентативец, Александар Митровиќ се повреди на последниот меч на Ал Хилал во Саудиска Арабија. Митровиќ постигна два гола пред да ја напушти играта поради повреда во победата од 4:3 на неговиот Ал Хилал против Ал Шабаб.

Првичните информации велат дека повредата е посериозна, и оти Митровиќ го чека подолга пауза од фудбалските терени. Деталните лекарски прегледи ќе треба да дадат одговор дали тој ќе се опорави до јуни и да заигра на Европското првенство (ЕП) 2024 во Германија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО