УЕФА ја покажа специјалната топка

„Адидас“ произведе топка со ажурирани визуелни елементи за полуфиналето и финалето на тековното Европско првенство во Германија.

Европската куќа на фудбалот ја покажа новата топка пред утрешниот старт на полуфиналната фаза. Според распоредот, утре од 21.00 часот ќе истрчаат Шпанија и Фрација додека в среда ќе играат Холандија и Англија.

Победниците од тие пресметки ќе играат во големото финале закажано за в сабота во вечерниот термин.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО