Фабијан Руиз: Немам намера да го напуштам Пари Сен Жермен

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и репрезентативец на Шпанија, Фабијан Руиз изјави дека нема намера да го напушти парискиот клуб.

Руиз (28) пристигна во ПСЖ во 2022 година, а со францускиот шампион има договор до 30 јуни 2027 година. Претходно играше за Наполи, Елче и Бетис.

Некои медиуми објавија дека шпанскиот фудбалер би можел да ја промени средината во летниот преоден рок.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО