Дефназивецот му дава поддршка на Саутгејт

Фудбалерот на Англија, Лук Шо, проговори за критиките што пристигнуваат на адреса на селекторот на „Гордио Албион“, Герет Саутгејт.

– Не можам да разберам зошто се критиките. Тој ги однесе играчите на друго ниво. Ниту еден селектор не постигнал таков успех во последниве години – потенцираше дефанзивецот.

Ние играчите го сакаме, ни дозволува да излеземе на теренот и да се претставиме најдобро што можеме“ – беа дел од зборовите на репрезентативецот на „трите лава“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО