Со што ќе се занимаваше Ѓоковиќ доколку не беше тенисер? Тој даде интересен одговор

Многумина се прашуваат со што би се занимавал Новак Ѓоковиќ, доколку не е тенисер, на сега тој на тоа самиот одговори.

Во едно од последните интервјуа кои ги даде Новак Ѓоковиќ, пред турнирот во Рим, зборуваше за повеќе теми, а дојде и до она за што многумина се прашуваат.

– Не знам, навистина не знам што би работел во кариерата доколку не е тенисот. Само би бил некој облик или форма на историја, порача Ѓоковиќ.

Исто така, на тоа прашање, АТП ги прашуваше уште и Карлос Алкараз, Јаник Синер, Алекс Де Минор и Каспер Руд.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО