Саутгејт има доверба во играчите

Селекторот на фудбалерите на Англија, Герет Саутгејт, вели дека нема никакво значење во кој дел од костурот ќе биде неговата репрезентација иако ќе ги избегне дел од фаворитите за пехарот на ЕП.

-Не треба да не интересира во која половина од ждрепката се наоѓаме. Секогаш сакаме да бидеме најдобри – вели предводникот од клупата на „Гордиот Албион“.

-Мислам дека имаме добра игра и дека правиме шанси. Треба само да ги реализираме – вели Саутгејт.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО