Мартинез ќе направи само мали промени

Фудбалерите на Португалија денеска ги чека мечот со Грузија во последното коло во групната фаза на Евро-шампионатот. Нивниот селектор, Роберто Мартинез, потврди дека првата ѕвезда, Кристијано Роналдо, ќе го започне мечот.

Ќе започнеме со неколку значајни играчи. Капитенот исто така ќе биде во почетните 11-ет – беa зборовите на Мартинез.

-Ќе играме да победиме. Европското. Нема да има ништо посебно во првиот тим. Нема значење кој ќе ни биде противник во наредната фаза – изјави Мартинез.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО