Откажувањето на Верстапен, како дочек за нова година на трибините во Мелбурн (ВИДЕО)

Откажувањето на Макс Верстапен во Австралија утрово беше дочекано со големо воодушевување на публиката во Мелбурн.

Повеќе од јасно каква е пораката на публиката кога ќе видат дека трикратниот Ф1 шампион од Холандија ќе се откаже и нема да конкурира за победа на една трка.

Најдобро сведочење за тоа каква е доминацијата на Ред Бул и Макс Верстапен е реакцијата на публиката утрово кога видоа на мониторите низ патеката дека Холанѓанецот има проблеми и како бавно се движи по патеката.

Кочниците му се потпалија и тоа беше причината за откажувањето на Верстапен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО