Нико Ковач пред преселба во ОАЕ

Хрватскиот фудбалски стратег, Нико Ковач имал првични преговори со клубот Шабаб Ал Ахли од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) кои се заинтересиран да го ангажираат, откако на крајот од сезоната се разделија со досегашниот тренер Марко Николиќ.

Минатата сезона тимот на Шабаб Ал Ахли го освои второто место во националниот шампионат.

Ковач (52) беше отпуштен од Бундесигашот Волфсбург во средината од март, откако тимот не победи на ниту еден од 10-те натпревари во 2024 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО