Ливерпул го победи Брајтон и останува во трката за титулата

Ливерпул со доста маки го совлада Брајтон со 2:1 на „Енфилд“ и се искачи на врвот на табелата во Премиер лигата (барем за неколку часа) со головите на Луис Дијаз во 27-та и на Мохамед Салах во 65 минута, откако гостите ги шокираа домаќините со голот на Дени Велбек во 87 секунда!

Салах, на првиот старт во лигата по Нова година, пропушти многу шанси, но на крајот искористи една, по додавањето на Алексис МекАлистер. Салах го постигна 16-от гол сезонава, но прв од 17 февруари.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО