Филаделфија е прв фаворит за потписот на Батлер

Екипата на Филаделфија е прв фаворит за потписот на една од НБА ѕвездите оваа сезона, Џими Батлер.

Според светските букмејкери, „76-ките“ се најблиску до обебзедување на потписот на Батлер, кој поради повреда ги пропушти сите мечеви од првата рунда на плеј-офот. Покрај Филаделфија во игра за трејт да Батлер се и Њу Орлеанс, Бруклин и Сакраменто. Мајами Хит загуби

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО