Де Зерби: Сакам да останам во Премиер лигата

Откако стана јасно дека по завршувањето на сезоната во Премиер лигата, тренерот на Брајтон, Роберто Де Зерби, ќе си замине од тимот, италијанскиот стратег проговори за следната дестинација.

– Ниту еден тим досега не ми понудил нешто конкретно. Засега – ништо. Се надевам дека повторно ќе работам во Премиер лигата. Не знам во кој клуб и кога ќе се случи тоа, но ми беше чест и гордост да работам во Премиер лигата и затоа би сакал да останам тука, изјави Де Зерби за Би-би-си.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО