ФУДБАЛ - страница 231

Интензивно кај „Романтичарите“: Попладнево потврдија три трансфери, еден играл и во Лестер

Фудбалскиот клуб Работнички попладнево се пофали со три нови имиња во своите редови и им ги презентира на своите миленици на социјалните мрежи. „Ро...

Меси си оствари еден од соновите на натпреварот против Њуелс Олд Бојс

Фудбалерите на Интер Мајами го одиграа последниот натпревар од подготвителниот меч пред стартот на МЛС сезоната, против тим за кој сентиментално е врз...

Aртета: Секако дека го сакаме Мбапе во Арсенал, но тој очигледно ќе оди во друг правец

Микел Артета воопшто не ја крие желбата да го види Килиан Мбапе во дресот на Арсенал, но потенцфира дека нивната желба не се коси со идејата на францу...

Голем гест на Болоња: Го исполнија до последната буква договорот со Михајловиќ

Болоња ја исплати целосната сума на пари кои според договорот со Синиша Михајловиќ требаше да му ги исплатат на српскиот стратег, но поради неговата с...

Добра вест за Ливерпул: Салах спремен за утрешниот меч со Брентфорд

Најдобриот стрелец на Ливерпул, Мохамед Салах се опорави од повредата од пред еден месец на Купот на Африка со Египет, и подготвен е за игра на утрешн...

Суперлига на Англија: Арсенал – Манчестер јунајтед пред рекордна бројка навивачи на „Емирати“!...

Утрешниот натпревар Арсенал - Манчестер јунајтед на стадионот „Емирати“ во женската Суперлига на Англија е распродаден и би можел да се одигра пред ре...

Хоџсон останува во болница, нема да го води тимот против Евертон

Менаџерот на Кристал палас, Рој Хоџсон е во стабилна состојба во болница, каде што беше пренесен вчера откако му се слоши за време на тимскиот тренинг...

Барела во Интер до 2029-та!

Играчот од средниот ред на Интер, Николо Барела ќе потпише нов договор со „нероаѕурите“. Според извори од клубот, новиот договор на 27-годишниот Итали...

Калум Вилсон мора на операција, го пропушта и ЕП?

Њукасл доби лоши вести откако стана јасно дека Калум Вилсон ќе оди на операција и ќе паузира подолго време. Напаѓачот ќе мора да го оперира оштетениот...

Лига на конференции: Прва победа на Динамо во Шпанија, Ристовски одличен

Загрепски Динамо го победи Бетис на гости во Севилја  со 1:0, со голот на Бруно Петковиќ од пенал во 75. минута, во првиот осминафинален натпревар во ...
НАЈНОВО