Терзиќ би можел да остане на клупата на Борусија Дортмунд

Тренерот на Борусија Дортмунд, Един Терзиќ, би можел да остане на функцијата и по завршувањето на сезонава, пренесува „Билд“.

Според овој извор, доколку германскиот тим не се пласира меѓу најдобрите четири во првенството, раководството ќе ја разгледа опцијата за отказ на Терзиќ. Иднината на Терзиќ ќе влијае и од исходот на двомечот со Атлетико Мадрид, во четвртфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ).

Претходно беше објавено дека раководството на Борусија Дортмунд е незадоволно од резултатите на тимот во тековната сезона во Бундеслигата. Борусија по 26 кола е на четвртото место со 50 бода.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО