Баварците сакаат да го купат Бруно Фернандеш!

Манчестер јунајтед би можел да го продаде Бруно Фернандеш, летово, најавија дел од медиумите во Англија.

За португалскиот репрезентативец, наводно, заинтересиран е Баерн Минхен, пренесе вссникот „Индепендент“. Се верува дека управата на „црвените ѓаволи“ е подготвена да го пушти играчот од средниот ред за да ги испочитува финансиските правила на Премиер лигата.

Фернандеш сезонава одигра 33 натпревари во Премиер лигата на кои постигна 10 гола и имаше седум асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО