И Франк на листата можни наследници на Тен Хаг?

Менаџерот на Премиер лигашот, Брентфорд, Данецот, Томас Франк (50), е последниот на долгата листа можни наследници за менаџерската позиција во Манчестер јунајтед доколку Холанѓанецот, Ерик тен Хаг добие отказ.

Според шпекулациите, англискиот клуб допрва треба да донесе одлука за иднината на Тен Хаг. Во клубот од „Олд Трафорд“, наводно, има неколку „високи“ личности кои сакаат токму Франк да го преземе кормилото.

Одлуката веројатно ќе биде донесена пред Европското првенство (ЕП) што ќе се одржи летово.во Гер,мамиха, од 14 јуни до 14 јули.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО