Витакер го нокаутира Алискеров за помалку од две минути

Новозеланѓанецот Роберт Витакер (26-7) го нокаутираше Иркам Алискеров од Русија (17-2) за помалку од две минути во борбата во средна категорија (83.915 килограми) на УФЦ настанот во Ријад.

Судијата во рингот, борбата во главниот град на Саудиска Арабија, ја прекина во моментот кога времето на часовникот беше на 1:49 минути.

„Во кажав јас сум бугимен. Јас сум најдобриот во светот и најопасниот ривал за сите во оваа категорија. Би се тепал каде било, со било кој. Вечерва го докажав тоа“, рече Витакер во изјавата веднаш по дуелот.

Поранешниот шампион за овој подвиг заработи дополнителни 50.000 американски долари.

 

 

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО