Скорупски: Мбапе е голем играч

Лукаш Скорупски кој беше прогласен за играч на мечот со Франција вели дека Килијан Мбапе е крајно коректен на теренот. Голманот на Полска верува дека Французинот не рекол ниту еден лош збор за противничките фудбалери.

– Килијан Мбапе ми пријде, си честитавме. Тоа е добро однесување на еден од најдобрите фудбалери во светот – вели Скорупски.

,,Триколорите“ по ремито 1:1 продолжија во елиминациите додека експедицијата на Полска го заврши настапот на ЕП

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО