Гордон: Мораме да се подобриме

Репрезентативецот на Англија, Ентони Гордон, се согласува со критиките кои пристигнуваат од сите страни. Јавноста на Островот и добрите познавачи на „бубамарата“, се едногласни во оценките, дека „гордиот албион“ игра далеку под очекувањата иако успеа да ја помине групната фаза и да влезе во осмина-финалето.

– Мислам дека треба да играме подобро. Имаме толку добри играчи но, тоа не сепокажува на теренот. Во наредните натпревари треба да почнеме вистински да го напаѓаме противникот и да доминираме“ – потенцираше Гордон.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО