Шифрин го освои кристалниот глобус во слалом, Љутиќ заврши втора

Хрватската скијачка Зринка Љутиќ направи уште едно изненадување освојувајќи го освои второто место на слаломот што денеска се возеше во Оре, Шведска. Единствената која беше подобра од Љутиќ е Американкаа Микела Шифрин, која беше надвор од терените шест недели поради повреда, но се врати со триумф во Шведска. Швајцарката Мишел Гисин денеска беше трета со 1,34 секунди заостанување зад Американката.

Со денешната победа Шифрин го обезбеди малиот Кристален глобус, осмипат во кариерата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО