Реал си договорил дефанзивец од француски Лил

Реал Мадрид е многу блиску до комплетирање на договорот со централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишува шпанска „Марка“.

Младиот француски дефанзивец е меѓу приоритетите на Реал во летната селекција, заедно со Килијан Мбапе и Алфонсо Дејвис.

Лил, наводно, веќе е информиран дека 18-годишниот дефанзивец сака да премине во Реал Мадрид, а неговиот агент веќе имал две одвоени средби со преставници на „кралскиот клуб“ на кој наводно се постигнати договори и за личните услови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО